Jdi na obsah Jdi na menu

Alvarez-Nobody

Možná si mnozí z Vás kladou otázku proč právě Alvarez? Mám proto jednoduché vysvětlení. V roce 1995 jsem pro děcka ne takovém melém táboře vymyslel hru "Po stopách Alvareze". Byla to hra podle knížky od Jaroslava Foglara. Děckám se hra líbila a ostatním také. A tak jsem měl od té doby tuto přezdívku, kterou mi dali. Jinak mé civilní jméno je Michal. Pocházím z Brna a bude mi 47 let. Jsem vyučený elektrikář s maturitou, kterou jsem si dodělal při zaměstnání a v roce 2000 maturoval. Mám rád přírodu, romatiku a zvířata. Rád také fotím (pokud mám čas).

V roce 2000 po maturitě jsem onemocněl rakovinou. Od té doby jsem nemohl dělat věci, které jsem měl rád. Mezi ně byla starost a jízda na koni, ke kterým jsem chodil skoro každý den. Jinak mi aspoň pak zůstalo to, že mohl k nim chodit. Pak se stalo, že se to rozpadlo, protože Ti, kteří tam chodili, tak spíše jen kecali a chtěli si vozit bez práce zadky. Ani jezdit na kole už jsem nemohl a tak jsem si v roce 2004 pořídil labradora Smilyho, abych mohl chodit ven a nesedělt doma u komplu. Pzn.: Jinak kontroly v nemocnici jsou v pořádku a doufám, že i na dále budou. Jak jsem již napsal, tak jsem nemohl dělat některé věci (malá poznámka: Některé osoby si mysleli něco jiného. Nebudu se raději nějak o tom rozepisovat, protože mě už udělali dost špatných věcí.  Mýval jsem i spousty kamarádů, ale vše změnil rok 2004, kdy jsme se domluvili, že založíme osadu-její jméno raději již jsem vymazal, protože nechci být s nima spojován.

Do roku 2005 jsem používal přezdívku Alvarez než nastal okamžik, kdy jsem nedobrovolně odešel z osady vedené šerifem ......., se kterým jsem také jezdíval na vandry. A tato osoba otočila mé bývalé kamarády, kterým jsem nic neudělal proti mě. A tady napíši malou poznámku: Nechci být jako on..
(Na nátlak několika osob kolem ........ a jeho nevýjimaje, jsem tento článek musel pozměnit. Nebyla jim vhod popsaná pravda. A ještě malý dodatek: Pro pravdu se každý člověk zlobí. A těmto lidem bych chtěl ještě zároveň vzkázat: Dívejte se také raději sami na sebe a nejen na lidi kolem sebe a nejen na jejich chyby, ale hleďte především jaké chyby děláte Vy. Jen z těchto chyb se můžete mnohému naučit a vyvarovat se jim pro příště. Každý z nás je chybující jak já tak i Vy. Já si dokáži své mnohé chyby přiznat a dokážu se lidem omluvit, ale nevím jestli Vy jste to někdy v životě dokázali. U mě tedy ne.) Nemá cenu se příliš o tomto co se dál přihodilo rozepisovat, protože tyto události měly rychlý spád. Především to byly urážky, přetvářky, lži a výmysly několika lidí, kterým jsem nebyl pochuti a nemínil se jim podmanit a kvůli kterým jsem odešel pryč z osady (Tady bych chtěl jen napsat poznámku o tom, abych prý zmíněnou osadu zde nejmenoval. Nemám však důvod, proč bych se o ní neměl zmínit. Byl jsem také jejím členem). A nyní jsem tomu velmi rád, že jsem od nich odešel a že se s nimi nemusím setkávat. Mám nyní svůj klid a pohodu a nemusím poslouchat jejich věčné nevhodné řeči týkající se mé osoby a také mého psa. Je zajímavý také ještě jeden fakt a to, že když někdo jiný brával sebou psa nebo něco na osadě neudělal, tak to nikomu nevadilo a všechno bylo v pořádku. Jakmile jsem si já pořídil psa a třeba na osadě něco neudělal, tak hned byl oheň na střeše. Bylo to nefér a sprosté jednání od těchto lidi. A nyní jsem tomu rád, že už s nimi nejsem. Poznal jsem jejich pravou tvář. Nemá cenu se dál o tom co bylo zmiňovat. Každý ať si o tom udělá svůj úsudek. Jediné co mě aspoň potom všem zůstalo, je že mohu jezdit do přírody a na vandry se svým psem (Bohužel pejsan už není. Musel jsem ho nechat uspat dva dny před vánocemi 22.12.2016 v nedožitých 13 let. Teď mi moc chybí. Chystám se na pořízení nového kamaráda.)

Po odejítí z osady jsem měl ještě několik dobrých kamarádů, ale pak i oni se otočili  zády vůči mě po určitých pomluvách, přitom nikomu jsem z nich nic neudělal . Jedinou věcí co jsem jim řekl byla pravda co si myslím o jejich jednání , přetvářkách a jejich některým řečem. Každý z těchto koho se to týká ať se raději zamyslí také sám nad sebou a nad svým jednáním.
A pravda vždycky dost bolí. Tak se ze mě stal takový vlk samotář a vlastně i zároveň Nikdo (Nobody). Vyhovuje mi tato volnost a nevázanost a zároveň také to, že nejsem podmaněn několika lidem, kteří chtějí mít vše. Ale všechno v životě také může znamenat nic. Od té  doby těchto událostí též používám i přezdívku Nobody (Nikdo).

To co bylo, tak bylo a vracet se do minulosti nemá cenu a zároveň nemá cenu se těmito věcmi dále zabývat, protože život jde stále kupředu a každý nový den nám do něj něco nového přináší. Né však každý den může být pro nás pěkným a příjemným dnem. Jednou se člověk může probudit do krásného slunečného dne a jindy zas do zamračeného či deštivého, ale přesto tuší, že dnešek, zítřek nebo i další dny mu mohou něco přinést. Jednou to může být něco krásného a jindy zas špatného. Ale vždy to něco bude.

Nedejte na lidi kolem sebe a nespoléhejte na ně. Můžete se lehce spálit. Hodně z nich se přetvařuje jací jsou to dobří kamarádi, protože Vás potřebují nebo po Vás něco chtějí, ale ve skutečnosti jsou to jen ubožáci, kteří si chtějí léčit své problémy. A až si je vyléčí  a budou mít vše co potřebují, tak potom dělají na oko jací jsou to dál nejlepší kamarádí. Nevěřte tomu. Je to jen snůška přetvářek. Když pak s nimi budete na jedné lodi a ta se začne potápět a vy neumíte plavat, tak oni budou první, kteří se budou snažit zachránit a na Vás se vykašlou, přtom oni umějí velmi dobře plavat. Nejlépe je umět se spoléhat sam na sebe než na druhé. Tak máte větší šanci ke své záchraně. I nejlepší přítel nebo kamarád Vás může jednoho dne zradit, neboť se může nechat nalákat druhými, kteří mu spousty věcí namluví. A pokud se něco podobného i Vám stane nebo již stalo, nevěšte hlavu dolů a nebrečte. Vzmužte se a raději se nadevšechno povzneste. Vždyť na tomto světě nejste sami. Je tu spousta nových tváří, nových lidí, které Vy můžete poznat, tak jako i já poznal. A když i pak někoho z nich ztratíte, nevadí. Jsou tu jiní, kteří Vám pomohou. Nevadí, že mezi Vámi může být velká vzdálenost nebo to, že jeden bude o mnoho starší či mladší. Vždyť přátelství a kamarádství platí i na dálku a také mezi rozdílným věkem a pohlavím. Je totiž lepší mít jednoho pravého kamaráda nebo kamarádku než mnoho falešných lidí, kteří si hrají na to, že jsou Vašími dobrými kamarády.

Když se všeho nabažíte a budete si chtít na chvíli odevšeho odpočinou (od okolí nebo lidí), tak si spakujte svůj bágl a vyražte ven. Vždyť příroda je mocná čarodějka a dokáže mnohé divy. Stačí si najit klidné místo a od tud pozorovat okolí a relaxovat. Uvidíte kolik se toho daá poznat a jak si člověk může odpočinout. Vyhněte se hospodám, které bývají často zakouřené a jděte raději na čistý vzduch. V hospodě nic nepoznáte. Vyhněte se raději lidem, ktří často a ve větším množství konzumují alkohol, aby v něm třeba utopily svůj žal, nebo ho konzumují, že musí (takové lidi také znám, kteří musí vždy a všude vymést každou hospodu. Naštěstí s takovímy lidmi já už nejsem.) Chtěl bych jen dodat, že na vandrech není špatné dát si pivo nebo provést oslavu narozenin nebo např. narození dítěte či rozlučku se svobodou atd., ale je špatné to přehánět a potom nevědět kam jít a co dělat a druhý den případně proležet s bolehlavem a nic udělat (I já jsem to zažil a bylo to párkrát. Měl jsem k tomu důvod). Já mám tu výhodu, že nekouřím a ani nepiji alkohol a raději jdu ven se svým věrným psem.

A na závěr chci jenom dodat: Každý je takový jaký je. Někdo si myslí, že může předělat někoho podle sebe, aby byl jako on. Na oko dělá, že je dobrým kamarádem, ale když ho nevidí, tak na druhou stránku dokáže pěkně zradit a ukazovat, že jen on je dobrý a ten druhý je jen ubohá špína. Proto je dobré vybírat si jen  dobré kamarády a zrádným kamarádům se vyhýbat. Nechtěl jsem zde nikoho pomlouvat, ale jen jsem uvedl  fakta tak jako tomu bylo před tím v mém původní článku. Poněvadž se někomu pravda nelíbyla a nebyla jim vhod, tak jsem to musel na nátlak několika lidí pozměnít, protože jsem se s takovými lidmi nemínil hádat. Ono se říká v přísloví " Chytřejší ustoupí a blbý ať se utopí." Děkuji za pochopení a případně se omlouvám za chyby.    
 
Bohužel už jsem zas sám. Můj věrný čtyřnohý přítel a věrný kamarád labradůrek Smily, kterého jsem měl od jeho štěněčího věku mi před Vánocemi 22.12.2016 unřel. Narodil se 8.3.2004 a tedy by mu bylo skoro 13 let. Byl to takový rošťák a kašpárek. Každýho měl rád a nikomu neublížil. Sbohem můj věrný příteli a kamaráde.


Alvarez-Nobody